logo fotografia slubna

Książki Fotograficzne

Czym są książki fotograficzne? Pytając fotografa o ofertę dostarcza Ci coś co uznaje za stosowne - niezależnie czy to jest w porządku czy nie. Sytuacja wynika z tego, że fotografów na rynku jest cały tłum i większość oferuje to samo przez to ciężko Ci się zorientować, jakie produkty są dostępne i czym on się różnią. Z racji, że bywam w różnych krajach, w różnych miejscach umieściłem na stronie kilka produktów które uznałem za nowoczesne i spełniające oczekiwania.

Książki fotograficzne są bardzo atrakcyjną formą prezentacji. Będziecie zachwyceni książką(!) Tworze książki w 4 typach:

TYPY KSIĄŻEK:

Typ 1 Książka tylko z fotografiami
Typ 2 Książka z fotografią i tekstami
Typ 3 Książki wielotomowe (np. K1 przedślubna - K2 ślub + teksty - K3 wesele)
Typ 4 Książki 3 wymiarowe z okularami 3D (wtedy wykonujemy sesje fotograficzne w 3D)**

* Książki z tekstem - mogą to być wpisy z księgi ślubnej, życzenia z kartek, specjalne życzenia od rodziców, lub bliskich, cytaty z książek, wiersze… treść dowolna. Naturalnie najlepszy był by tekst napisany od serce dla Pary Młodej przez najbliższe dla nich osoby - jeśli jest ktoś kto zainicjuje i zrealizuje takie treści to będzie to najpiękniejsza dla Was książka na świecie. Tekst dostarczasz Ty, lub zamawiasz tekst - szczegóły zostają wtedy omówione co do treści.

** Fotografia Trójwymiarowa (3D) jest specjalną formą fotografia i wykonuje się ją 2 aparatami fotograficznymi jedocześnie, uzyskując przesunięcie jakie tworzy u człowieka przegroda nosowa - zamykaj oko raz lewe - raz prawe i zobaczysz ten efekt. Efekt trójwymiarowości ożywia zdjęcia no i jest bardzo unikatowy. Do książki są załączone okulary 3D które pozwolą na oglądanie efektu trójwymiarowego. Taka książka może składać się tylko ze zdjęć 3D lub może być mieszana w zależności od Twojego wyboru.

Książki dzielą się na typy wymienione powyżej i wersje różniące się wymiarami:

Wersja Pierwsza: A4 pionowa lub pozioma z twardą okładką
Wersja Druga: A3 pionowa lub pozioma z twardą okładką
Wersja Trzecia: A4 z okładką poddawana artystycznej oprawie ręcznej
Wersja Czwarta: A3 z okładką poddawana artystycznej oprawie ręcznej

OPRAWA ARTYSTYCZNA

Oprawa artystyczna polega na stworzeniu okładki w bardziej wyszukanym stylu, może to być oprawa w sztuczną skórę [w prawdziwe skóry nie oprawiamy ze względu na zwierzątka z których skóra pochodzi], drewno, szkło akrylowe, aluminium. Na okładkach napisy mogą być tłoczone, nalewane, grawerowane, mogą zawierać zdobienia jubilerskie od cyrkonii po diamenty, oraz metale szlachetne. Jednym słowem wykonuję oprawy w zależności od Twoich upodobań. Oferta jest też dostępna tylko na wykonanie oprawy artystycznej dla istniejących albumów / książek…


ZALETY KSIĄŻKI NAD ALBUMEM

To książka - tak prawdziwa jak te ze sklepu. Nie karton z naklejonymi fotkami jak przed wojną. Kiedyś nie było takiej opcji dzisiaj jest. Jakość druku jest bardzo wysoka.

Książkę można wydrukować w dowolnej liczbie egzemplarzy. Ułatwia to życie w znacznym stopniu jeśli rodzice - świadkowie - rodzina - przyjaciele chcą mieć fajną pamiątkę z Waszego ślubu zamiast zamawiać fotki mogą zamówić książkę. Np. druga wersja książki dla rodziny nie zawiera tekstów które są skierowane do pary młodej - książki nie trzeba powielać w tej samej wersji, ilości stron, …itd.

Dlaczego nie oferuje kwadratów? Książek i albumów 30x30 i 33x33 itd… ? Prostokątny kształt zdjęć wynika ze złotego podziału odcinka 1,618 tzw. Tzw. złoty podział odcinka w uproszczone formie ma 1,50. Czyli proporcja boków wynosi 1:1,5 czyli zdjęcie z lustrzanki fotograficznej w proporcji 2:3 jest zbliżona do złotego podziału odcinka - pierwsze cyfrówki - stare monitory miały proporcje 3:4 co odsunęło się od podziału odcinka a obecnie modne panoramy od 16:9 w górę po anamorficzny obraz 2:1 jest przegięciem w stronę jamników :) w fotografii zwany panoramą. To się rozpisałem :) Co to wszystko znaczy? Twój mózg przetwarza obraz w określony przez naturę sposób - w ten sposób oceniasz coś, że jest ładne lub nie ładne. Ładność to symetria i zbliżenie do złotego podziału odcinka i liczb Fibonacci [spirala]. Wszystko co jest brzydkie jest dalekie od tych wyznaczników. Kwadrat jest daleko od piękności, posiada inną wibrację, dlatego skoro można użyć panoramicznych formatów warto z nich korzystać, ponieważ prezentują się w miłej dla oka formie. To trochę jak by podać bardzo smaczną potrawę w bardzo nie ładny sposób. Kwadratom mówimy stanowcze "nie". Innymi słowy dbam o to, aby zaprezentować Ci piękne zdjęcia w pięknej oprawie.Jak zamówić książkę? Książki fotograficzne można zamówić osobno jak i z reportażem np. ślubnym. Zamawianie książek odbywa się przez wysłanie emaila na adres: fotoksiazka@slubyfoto.com z informacją dotyczącą wersji i typu książki jaka Cię interesuje, oraz ilości. Czas druku książek do 22 dni. Informacje i dane potrzebne do dalszych działań zostaną przesłane w odpowiedzi na Twój email.

Opracowanie graficzne książki wykonywane jest ręcznie. Skład książki, projekt okładki itd. nie są konsultowane. "…będzie pan zadowolny…" :) Jeszcze nie zdarzył się nie zadowolony klient z książki :) Jeśli znasz się lub nie znasz na projektowaniu książek to możesz samodzielnie skonstruować fotoksiążkę via firmę CeWe, która dostarcza łatwe w obsłudze oprogramowanie i świetną jakość. [przejdź na stronę firmy CeWE] Przy czym efekt końcowy będzie zależał od Twojej wiedzy i umiejętności - a nie firmy realizującej druk.

Książki są drukowane w Niemczech, lub Holandii na wysokiej jakości materiałach. Duże ilości książek [100+] drukuje w Hong Kongu.


example book cover example book photo content


LINE