logo fotografia slubna

Druk Fotografii

Po co drukować zdjęcia? DVD które dostarcza Ci Twój fotograf ma trwałość 5 lat. Fotografie około 15-30 lat w zależności od jakości i sposobu ich przechowywania. Trwałość zdjęć to czas kiedy zmienią one kolor, połyskliwość itd… bo po 30 latach nadal coś będzie na nich widać :) Mam też dostępny specjalny papier do archiwizacji muzealnych o wytrzymałości do 200 lat. Druk fotografii jest co raz mniej popularny, ale niekiedy koszt druku jest tego wart dla kogoś kto lubi zaparzyć herbatkę i usiąść z fotografiami wspominając ciekawe chwile przeszłości.

Druk fotografii u mnie jest znacznie droższy niż w maso przetwarzających zdjęcia laboratoriach fotograficznych. Wyróżnia mnie jakość i precyzja wykonania druku oraz możliwość wyboru tego co Ci jest potrzebne :) Jeśli to istnieje jest spora szansa że da się to zamówić :) Możliwe są też autorskie kombinacje druku. Zobacz inspiracje.

Dodatkową możliwością jest druk eksperymentalny na papierze srebrnym, złotym oraz foli. Druk fotografii na papierach Kodak UV dający efekt czystej perłowej bieli. Szereg papierów metalicznych o różnych gradacjach szarości i koloru.

Drukuję zdjęcia na papierach różnych firm tylko na materiałach najwyższej jakości. Np. Kodak ma tylko 1 dobry papier, który spełnia moje wymogi, a Ilford ma ich 15. … korzystam z wielu papierów różnych firm, niektóre dają bardzo egzotyczne rezultaty, ale niekiedy takie rezultaty są pożądane :) Papier dobieram do zdjęć tak aby były pięknym ukoronowaniem pracy fotografa. Dobry druk na właściwym papierze nadaje fotografii życia.

Głównie używam papiery firm: Ilford, Hahnemuehle, Fuji i Kodak.

Formaty i ceny druków fotograficznych

format zdjęć KODAK ENDURA
papier standardowy
ILFORD PEARL
papier błyszczący
ILFORD GLOSS
papier bardzo błyszczący
ILFORD MATT
gruby papier matowy
ILFORD PŁÓTNO 4
płótno "fotograficzne"
13 x 18 cm 1 3,20 zł
13 x 19 cm 3,20 zł
15 x 21 cm 4,00 zł
15 x 23 cm 4,40 zł
15 x 30 cm 7,70 zł
18 x 24 cm 2 7,10 zł
18 x 27 cm 7,10 zł
20 x 30 cm 25,00 zł 25,00 zł 38,00 zł 45,00 zł
24 x 30 cm
30 x 40 cm 3 44,00 zł 44,00 zł 44,00 zł 44,00 zł
30 x 60 cm
50 x 70 cm 44,00 zł 44,00 zł 44,00 zł 44,00 zł

Inne wymiary, a także druk na papierach srebrowych i czarno-białych są dostępne na życzenie.
Do cen należy doliczyć VAT 21% oraz koszt wysyłki. Dla firm posiadających unijny VAT, możliwość wystawienia faktur 0% VAT. Ceny podane powyżej są orientacyjne i mogą ulec zmianie np. ze względu na kurs złotówki lub euro. Dlatego proszę przed zamówieniem upewnić się jak dokładnie jest cena. Do cen druku nie są doliczane żadne koszty ukryte - manipulacyjne - opłaty startowe i inne chamskie pułapki nie występują :)

Koszt wysyłki jest zależny od wagi zdjęć - a waga zdjęć zależy od ilości i formatu oraz typu opakowania w jakim zostaną wysłane. Wysyłkę można zamówić kurierem, lub tradycyjną pocztą. Przed zamówieniem dowiesz się wszystkiego od ceny i terminu wykonania po szacowany czas dostarczenia w oparciu o konkretne zlecenie.

1 minimalne zamówienie dla mniejszych formatów (13 x 18 cm - 15 x 23 cm) od 30 zdjęć
2 minimalne zamówienie dla mniejszych formatów (15 x 30 cm - 24 x 30 cm) od 20 zdjęć
3 brak minimalnych ilości zamówienia
4 Druk na płótnie fotograficznym. Cena druku nie obejmuje oprawy na ramie - dostarczany jest w takim przypadku wydruk na płótnie można go oprawić w szkło - przykleić klejem do ściany albo drzwi - albo samemu naciągnąć na tzw. blejdramę (taka drewniana ramka). Koszt oprawy to dodatkowe 100 zł od sztuki - do formatu 50x70cm. Przy większych formatach cena ulega zmianie, a wynika to z ilości potrzebnego materiału i czasu pracy. Jeśli potrzebne są Ci specyficzne wymiary lub większe niż 50x70cm napisz: fotolab@slubyfoto.com w temacie wiadomości wpisz: PŁÓTNO - OPRAWA NIESTANDARDOWA; w wiadomości napisz co jest Ci potrzebne :)


Wybór papieru fotograficznego

Druk może być na wybranych papierach fotograficznych: Ilford, Hahnemuehle, Fuji i Kodak. Każda z tych firm ma nieco inne podejście do papieru przez co korzysta się z nich w zależności od celu.

Zamawiając zdjęcia możesz wybrać papier fotograficzny na jakim zdjęcia zostaną wydrukowane.

● Ilford
● Hahnemuehle
● Fuji
● Kodak
● czeski egzotyk z Chin :)
● papier srebrny [format maksymalny 20x30cm]
● papier złoty [format maksymalny 20x30cm]
● folia [format maksymalny 30x40cm]

Np. jeśli mamy zdjęcie czarno-białe to "tylko" ILFORD produkuje papier do fotografii czarno-białej więc stosujemy ten papier w takim przypadku. Jeśli potrzebne jest papier srebrowy w którym kolor biały nie jest biały, ale srebrny. Taki papier daje efekt świeżości i wysokiej jakości i najlepszy do tego jest Fuji.

Wydruki fotografii ślubnej

Zdjęcia ślubne drukuje i dostarczam na papierze dobranym do zdjęć ich koloru, stylu i tego co sobie życzy Para Młoda. Jednakże zawsze możesz liczyć na poradę co do wyboru papieru fotograficznego - wielkości wydruku i efektu końcowego. Nie działam przez pryzmat cen - w sensie nie wciskam najdroższych papierów i największych formatów - całość wynika z tego co chcesz robić ze zdjęciami? Czy chcesz je wkleić później do albumu? Powiesić na ścianie?

Fotografia Ślubna

Do wykonywanych przeze mnie reportaży ślubnych w podstawowej wersji drukuję zawsze 111 zdjęć w formacie 15x21cm. Są one dostarczane w 1 lub 2 pudełkach fotograficznych. Oraz 3 zdjęcia w formacie 30x45 lub 1 w formacie 50x70cm.

Uzasadnienie: dostajecie zdjęcia w pudełku ponieważ jest to piękna forma rozrywki. Zapraszasz rodziców - rodzinę - znajomych oglądacie zdjęcia podając sobie je i tak zdjęcia krążą - ludzie komentują - i wszyscy biorą udział w oglądaniu zdjęć. Jeśli masz tylko zdjęcia elektroniczne wszyscy siedzą przed szkiełkiem i psują oczy :) Ta bardziej ludzka mniej zelektronizowana wersja stworzy kolejny miły moment. :)

Format większy jest do powieszenia i przypominania pięknych chwil. Wydruk 3 fotografii jest możliwy w konfiguracji: 3 różne wersje - 3 takie same wersje itd… standardowe wersje i bardzo niestandardowe wersje kreatywno-artystyczne są dostępne w wersji: wydruki fine art.*

*Przepraszam za tę anglo-wykrzywienie językowe po prostu w j.polskim nie znam odpowiednika który oddaje tę treść. W tłumaczeniu to wydruk w wyszukanej jakościowo i artystycznie wersji - nie wiele ma to wspólnego ze sztuką (art).

Fotografia Przed-Ślubna (Portretowa)

Druk dla fotografii przedślubnej jest w formie 22 zdjęć w formacie 15x21 oraz jednego zdjęcia 30x45.
Istnieje możliwość zamówienia innych wymiarów i formatów - kwestia indywidualnego ustalenia. Przy zleceniu fotografii przedślubnej wieloosobowej druk jest realizowany w porozumieniu z każdym z uczestników sesji fotograficznej z osobna.

Fotografia Rozwodowa i przed-Rozwodowa

Druk w zależności od charakteru sesji fotograficznej. Możliwy jest także druk na papierze toaletowym. Dla Pana w prezencie słoik ogórków z ładnym nadrukiem - a dla Pani w prezencie butelka bąbelkowego małego co nieco :) Przy fotografii rozwodowej nie przebieramy w środkach :) wszystko jest możliwe :) Najlepsze jest to, że po przebrnięciu przez taką sesję być może pojawiają się dawne iskierki :). W ostateczności oferuje także reportaż z sądu. O ile sąd się zgodzi :)

Jak zamówić zdjęcia:

Jeśli posiadasz zdjęcia i chcesz zamówić ich druk to możesz je zamówić na 2 sposoby.

Sposób pierwszy:

Napisz mail na adres: fotolab@slubyfoto.com w tytule: DRUK ZDJĘĆ w wiadomości napisz co jest Ci potrzebne. Ile zdjęć? Jakiego formatu? Otrzymasz w odpowiedzi instrukcje oraz odpowiedzi na pytania.

Sposób drugi:

1 wyślij email na adres: fotolab@slubyfoto.com o treści: transfer w odpowiedzi dostaniesz link.
2 w swoim komputerze stwórz folder o nazwie data_imie_nazwisko zamawiającego
3 kliknij na link. A kiedy otworzy się w przeglądarce strona przeciągnij myszką folder do przeglądarki. Teraz zdjęcia powinny wgrywać się na serwer.
4 Wyślij email fotolab@slubyfoto.com podając w tytule: data_imie_nazwisko zamawiającego: podaj format zdjęć - ilość - papier - prawdziwe dane kontaktowe - rodzaj dostawy poczta | kurier)
5 Otrzymasz potwierdzenie zamówienia oraz fakturę do uregulowania. Po opłaceniu druku - druk zostanie zrealizowany.

Dlaczego drukować u mnie zdjęcia?

W razie usterek druku lub innych technicznych usterek druk zostanie ponownie zrealizowany na mój koszt. Zdjęcia nie spełniające wymogów technicznych nie są drukowane. Powiadomię Cię o występujących wadach technicznych zdjęć. Np. zdjęcie jest zbyt małe by je wydrukować w dużym formacie.

Nie drukuje zdjęć w bezdusznym laboratorium gdzie pracownicy biegają wzniecając kurz :) Podchodzę do zdjęć w inny sposób - bardziej osobisty - drukuje je tak jakbym je drukował dla siebie. Co przekłada się na jakość i delikatnie wyższą cenę :) Ale różnica pomiędzy masową produkcją, a dopasowaną do Twoich potrzeb jest duża. Więc jeśli masz jakieś szczególne wymagania - albo poszukujesz indywidualnego podejścia to zapraszam do współpracy.

Poniżej porównanie formatów 15 x 23 cm i 15 x 30 cm. Z daleka widać różnice - przy czym format panoramiczny w fotografiach grupowych rodzinnych będzie praktyczny a portret panoramiczny tylko ciekawym wyborem ekspozycji.


bar before bottom bar