logo fotografia slubna

Fotografia Ślubna

Fotografia ślubna dzieli sią na kilka etapów, które składają się na całość. Reportaż ślubny musi być kompletny. Nie kompletny jest jak samochód bez jednego koła albo dwóch. Kto by chciał taki samochód? A jednak ludzie się na nie decydują na takie rozwiązania ze względu na cenę, różne pakiety… :) Lepiej zdecydować się na kompletny reportaż, bo ślubu nie da się powtórzyć. Decyzja należy od Ciebie, być może wolisz tylko wycinek ślubny zamiast całości, w końcu samochód bez koła to nadal samochód :)

Kwestii realizacji reportaży ślubnych działam nieco inaczej. Oferuję nawet w podstawowej wersji kompletny reportaż ślubny. Różnice w cenie wynikają z kosztów produkcji - druku zdjęć - książek - albumów et cetera… oraz nakładu czasu, ale nie przekładają się na kompletność reportażu.

Fotografia ślubna może być wykonana w różnych stylach. Sugerowany styl to czarno-biały, reporterski przedstawiający ludzi w prawdziwy sposób - zawierając mowę ciała, ekspresję twarzy i dłoni - a kolor nie odwraca uwagi od tego co istotne. Jest to trudniejsza forma fotografowania i wymaga nieco więcej od fotografa - ale także od obiorcy. Zdjęcia czarno-białe nie każdemu się podobają - dlatego też proponuję wielotorowy styl [np. czarnobiałe 80% i 20% kolor] podczas jednej realizacji, lub jeden wybrany przez Ciebie styl. Zobacz: ślubne style fotograficzne

Zdjęcia realizuje według ustaleń z Tobą/Wami. Na podstawie tych ustaleń jest określana cena. Ponieważ wszystkie śluby są inne, to trudno wyznaczyć stałą kwotę. Ceny podane są w ofertach poniżej. Zakres cen wacha się od 777 - 16500 złotych.

Fotografia ślubna niesie ze sobą szereg możliwości. Aby nie dawać Ci ultimatum stylu, podejścia, ceny, lokalizacji… stworzyłem kilka zdywersyfikowanych opcji które Ciebie/Was zainteresować. Przedstawiam je poniżej:

♥ Oferta Ślubna Polska
Oferta Polska zawiera 'tradycyjne' rozwiązania oferowane na polskim rynku przez fotografów z tą różnicą, że wyjaśniam co i jak i do czego służy oraz jakie są wady i zalety różnych produktów fotograficznych. Zobacz ofertę.

♥ Oferta Ślubna Świat
Oferta Świat zawiera realizację reportaży na terenie Europy, Azji, Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki. W ofercie uwzględniłem różnorodność ras - kultur i obrządków ślubnych. Oferta jest także skierowana dla polskich par biorących ślub poza granicami Polski. Zobacz ofertę.

♥ Oferta Ślubna Amerykańska
Oferta Amerykańska jest to oferta na rynek Amerykański, Kanadyjski i Australijski jednakże jeśli ktoś urządza ślub w amerykańskim stylu w Polsce to ta oferta jest dopasowana do realiów takiego ślubu. Może to też posłużyć jako inspiracja do klasycznego polskiego ślubu. Różnicą jest występowanie tzw. Bridemaid's i Groomsmen's. Są to osoby najbliższe młodej parze. Więc wykonywane są portrety z 'bridemaids' i 'groomsmenami' oraz robiony jest tzw. spacer pary młodej podczas którego są wykonywane zdjęcia portretowe w ciekawym otoczeniu. Reportaż kończy się oficjalnym wyjściem pary młodej z wesela. Zobacz ofertę.

∗ Oferta Bar/Bat Micwy
Oferta Bar Micwy i Bat Micwy. Zrozumienie ceremonii pozwala mi na uchwycenie właściwych momentów ważnych dla dziecka, rodziców i samej ceremonii. Zdjęcia zazwyczaj są wykonywane w pełnym kolorze w formie reportażu. Dodatkowo po ceremonii wykonywana jest sesja portretowa dziecka, oraz dziecka i rodziców. Ze zdjęć można później zrobić wydruk portretowy. Możliwa jest osobna sesja portretowa w studiu fotograficznym, lub w interesującej lokalizacji. Zobacz ofertę.

∴ Oferta Ślubna Uniwersalna

Oferta ślubna na uroczystości religijne mniej popularne w Polsce. Dzięki licznym podróżom i udziałom w różnych uroczystościach mam rozeznanie i zrozumienie różnych kultur i tradycji. Dzięki temu mogę zaoferować reportaże ślubne z uroczystości ślubnych i ceremonialnych dla różnych wyznań i religii tj.: protestanckie, prawosławne, hinduskie, tatarskie i inne… w razie pytań proszę o kontakt.


∴ Oferta Ślubna Niekonwencjonalna

Fotografia niekonwencjonalna. Jeśli organizujesz ślub w jakimś niekonwencjonalnym stylu i masz niekonwencjonalne potrzeby fotograficzne - to zapraszam do współpracy :) lubię wyzwania fotograficzne i chętnie zapoznam się z Twoim pomysłem i przedstawię Ci co fotograficznie rozwiązania. Dyskusja na temat zapewne otworzy puszkę paprykarzu kreatywności (dawniej Pandory:)) i uda się stworzyć coś nowego i kreatywnego.

Przykład 1: ślub retro w stylu lat 60-tych. Ubranka epokowe, potrawy epokowe i muzyka epokowa. Zdjęcia i reportaż w pełnej nowoczesności nie będą dobrą pamiątką tego wydarzenia - najlepsze w takim przypadku jest stworzenie zdjęć w "jakości" z tamtych lat - poczynając od stylu fotograficznego po typ papieru fotograficznego. Zdjęcia w tej formie będą przypominać ślub równie mocno jak ubrania i muzyka.

Przykład 2: ślub w stylu techno. Ślub jest dynamiczny i kolorowy - tak samo zdjęcia - dodatkowo albumy i projekcje są w 3D można oglądać je w książce fotograficznej w okularach lub na telewizorach/monitorach 3D + efekty specjalne grzybobrania.

Przykład 3: ślub w stylu blisko-wschodnim [Polska Wschodnia] gdzie głównym bohaterem ceremonii jest wódka, a jedyne kwiaty na ślubie to tulipany z potłuczonych butelek po winie. Wiadomo, że z takiej imprezy zdjęcia muszą śmierdzieć piwem, do tego powinny być nieco popalone, pożółkłe i co nieco pogniecione to tu to tam… :) Impreza zarejestrowana na zdjęciach oddaje w zdjęciach klimat i staje się pamiątką :) Od razu wiadomo, że gładkie i kolorowe będą jak sen z innej bajki :) Naturalnie przykład 3 to taki żart okolicznościowy :)

Przykład 4: Ślub elegancki w stylu lat 20-tych. Koń, dorożka, suknie i fraki… a zdjęcia? Nowe i kolorowe? Popsuło by to efekt - zdjęcia czarno-białe i w sepii. Zdjęcia drukowane na specjalnych papierach powlekane szelakiem [taki werniks używany do powlekania od 3000 lat, używał go np. DaVinci]. Całość tworzy ciekawą pamiątkę przywołującą wspomnienia, stylu i niepowtarzalności.♥ Ślubna Sesja Portretowa

Zdjęcia wykonywane są w studiu fotograficznym, lub w ciekawej lokalizacji przed ślubem, lub po ślubie.

Ślubne zdjęcia portretowe wykonuje z założeniem wykorzystania ich, jako portret przeznaczony do druku i zawieszenia na ścianie. Np. będzie to czarno-biały druk na papierze bardzo błyszczącym, montowany w srebrnej bogato zdobionej drewnianej ramie, osadzony za szybą. Np. wtedy wiemy żeby osiągnąć dobry efekt trzeba zrobić zdjęcie pozbawione wielu elementów, ciekawe oświetlenie, tak aby bogata rama podkreślała środek zdjęcia. Ktoś uzna np. na ten portret skieruje światło z halogenu aby ładnie się eksponował… super przy produkcji fotograficznej tak dobierzemy światła by światło halogenu miało ten sam kierunek i podobny kąt padania. Efekt portretu będzie zaplanowany - zaprojektowany i wpadający w oko :) To tylko przykład - całość sprowadza się do Twojej indywidualności i oczekiwań. Stworzymy taki portret który będzie Was pokazywał jak najpiękniej i w jak najlepszym świetle. Zobacz także: możliwości druku portretowego oraz wydruki fine art

♥ Ślubne style fotograficzne

Kolorystyka:

● Reportaż czarno-biały - 95% zdjęć jest czarno-białych
● Reportaż kolorowy - 95% zdjęć jest kolorowych
● Reportaż czarno-biały i kolorowy - pół na pół
● Reportaż w sepii

Styl:

● High Fashion - zdjęcia są pozowane, a ujęcia są projektowane tak aby wyglądało jak w magazynach mody. Ten styl jest częściowo zależny od miejsca w którym odbywa się wesele.
● Styl Dokumentalny - całość jest pozbawiona pozowania tylko I wyłącznie ujęcia zatrzymane w czasie. Zdjęcia wykonywane są innym sprzętem fotograficznym.
● Close-up Portraits - zdjęcia wykonywane w bliskiej odległości od osób. Efekt jest taki, że oglądając zdjęcia czujecie się jakbyście byli na miejscu, w danej sytuacji i momencie. Mocny efekt sentymentalności takich zdjęć tworzy ich wartość, ale to też specyficzny produkt.
● High Dynamic Range - 20% zdjęć jest wykonana jako tzw. HDR [High Dynamic Range] zdjęcia mają specyficzną tonację kontrastów, barw i nasycenia kolorów [zobacz link]

[przepraszam za angielszczyznę - trudno to po polsku nazwać krótkimi, bez opisowymi tytułami]

LINE