logo fotografia slubna

Druk Fine Art

Druk Fine Art jest formą druku w wyżej jakości niż druk "normalny", poza tym dostępne są inne formy ekspozycji zdjęć niż papier, np. szkło akrylowe na którym druk wygląda bardzo imponująco. Taki druk może stanowić ciekawe rozwiązanie - zobacz Inspiracje Fine Art. Wydruki Fine Art są wykonywane z naciskiem na jakość nie ilość.

Dostępne rodzaje druku to:

∴ Druk na papierach fotograficznych ILFORD
∴ Druk na płótnie
∴ Druk na aluminium
∴ Druk na szkle akrylowym

Druk eksperymentalny:

∴ Druk na papierze srebrnym
∴ Druk na foli
∴ Druk na papierze złotym
∴ Pokrywanie druku płatkami złota/srebra
∴ Werniksowanie druku szelakiem [żółtawa barwa] używam naturalnego szelaku - sam go robię więc nie ma opcji werniksowania "szelakiem bezbarwnym" Jest to szelak który stracił "starość" :)Co to jest szelak? To taka wydzielina takich małych zwierzaczków. Jak się ją zmiesza ze spirytusem to powstaje substancja która od 3000 tysięcy lat jest w użyciu. Do celów artystycznych służy od 1222 roku. W fotografii do zabezpieczania powierzchni zdjęć znalazł zastosowanie praktycznie w momencie powstania fotografii od 1826 roku. Używał tego nawet Leonardo DaVinci - więc możesz zamówić druk werniksowany jak za dawanych lat :) Werniksy sam mieszam więc wiem jaką mają jakość i trwałość, i gęstość.

Druk na papierach fotograficznych

Dlaczego ILFORD? Ponieważ firma wypracowała kilka fantastycznych papierów fotograficznych które są niedostępne u innych producentów. Dodatkowo Ilford dostarcza materiały trwałe. Papiery mają odporność na światło i 200-letnią trwałość. To znaczy, że Twoje zdjęcie za 5 lat nie wyblaknie, nie straci koloru i życia. Dodatkowo jest to mój ulubiony papier fotograficzny :) Mam też dostępne inne papiery fotograficzne np. świetnej jakości Hahnemuehle i Fuji, oraz niefotograficzne do kreatywnego druku.

Druk na płótnie

Druk na płótnie jest w 2 wersjach z ramą gotowy do powieszenia wraz z zadrukowanymi krawędziami bocznymi, oraz sam druk na płótnie bez ramy. Wersja bez ramy pozwala na odrobinę kreatywności i wykorzystania płótna do różnych rzeczy. Można z tego nawet uszyć ubranie :) lub po prostu włożyć pod szkło i po wypruciu krawędzi będzie wyglądać jak całun tasmański :)

Druk na aluminium

Druk na płytach aluminiowych jest dosyć charakterystyczny i ekstremalnie trwały. Na wysoką cenę druku wpływa wysoka cena aluminium, ale efekt takiego druku jest wart swojej ceny - na pewno zrobi takie zdjęcie wrażenie na niejednej osobie :) Na Tobie w pierwszej kolejności.

Porada: Polecam zamówić na początek mały druk, a potem coś dużego, aby się upewnić, że to jest to coś czego szukasz. Lub zrobić wycieczkę do jakiegoś fotolabu w którym będą mieli próbki. Druk na aluminium jest inny, niż na znanych materiałach fotograficznych.

Druk na szkle akrylowym

Druk na szkle akrylowym jest jedną z najbardziej zapierających dech w piersiach formą prezentacji zdjęć. Jest to najdroższy typ druku jaki istnieje (póki co) - ale efekt jest fantastyczny. Np. jeśli ktoś sprzedaje zdjęcia drukowane na akrylu to jest to łatwiejsze niż na papierze - przekłada się też na cenę.

Przykład: w Holandii zdjęcie kosztuje od 4500€ w formacie 100x150 w wersji 1/10 czyli fotograf nie sprzedaje więcej danego zdjęcia jak 10 sztuk i nigdy więcej. Kupujący ma wtedy gwarancję ze istnieje tylko takich zdjęć 10 na świecie. Jeśli to samo zdjęcie jest sprzedawane w galerii sztuki jego cena to 8000€. Tym samym fotografia zyskuje formę inwestycji, gdzie koszt druku wynosi około 400€ za format 100x150cm…

Jak zamówić: wyślij email na adres: fineart@slubyfoto.com i napisz co potrzebujesz i czego oczekujesz? W odpowiedzi dostaniesz kompletną ofertę dotyczącą Twojego zapytania.

Chwilowo nie ma jeszcze cennika na stronie więc aby poznać cenę napisz emaila.

LINE