logo fotografia slubna

Albumy Fotograficzne

Albumy fotograficzne są robione ręcznie. Mają one jedną super zaletę. Są w pełni elastyczne co do wszelkich parametrów - grubości - wymiarów - ilości stron - jakości druku - typu kart - kolorów. Wszystko jest możliwe wraz z oprawą artystyczną okładek.

Albumy fotograficzne mogą składać się z wklejanych zdjęć, drukowanych w całości stron/zdjęć, mogą łączyć ze sobą różne techniki. Np. zdjęcia czarnobiałe drukowane i naklejane. Część na papierach srebrowych, cześć na foliach, można dodać różne ciekawe kompozycje - laurki od dzieci, życzenia rodziny i bliskich oraz inne dodatki.

Zapach panny mŁodej wkomponowany w album

Proponuję albumy tylko ze względu na ich kreatywną wersję wykonania oraz jedno unikatowe rozwiązanie. Albumy nasączam w perfumach jakie panna młoda miała na sobie w dniu ślubu. Zapach albumu utrzymuje się przez długie lata więc kiedy będziesz oglądać po latach album ze zdjęciami pobudzą Twoje wspomnienia nie tylko zdjęcia ale też zapach.

Typy albumów

Albumy mogą być wykonane w kilku stylach, od klasycznych po bardzo artystyczne:

♥ czarno-białe/srebrne - klasyczna elegancja
♥ sepia - stary styl fotograficzny
♥ kolor redukowany np. czarnobiały i niebieski, żółty, czerwony, pomarańczowy…
♥ kolor pełny - normalny kolor o lekko podniesionej intensywności
♥ modern glass - folia naklejana na pleksi, Tania technika, ale ciekawy efekt
♥ zdjęcia 3D - zdjęcia do oglądania w okularach do 3D
♥ truflowa wizja - kolaże zdjęć przenikające się obrazy wielokrotna ekspozycja
♥ wersja dowolna na zamówienie zawierającą różną kombinację technik.Konstrukcja albumu jest spójna i robi mocne wrażenie. Album konstruuje fotograf tak aby zdjęcia tworzyły spójną historię lub impresje fotograficzno-albumową. Realizacja albumów odbywa się już na poziomie fotografowania - i przeznaczenia fotografii co do jej formy prezentacji.

Przykład: jeśli chcesz zdjęcia czarno-białe to fotografie są realizowane od początku jako czarno-białe. Ustawienia aparatu fotograficznego są inne, inny jest wybór papieru fotograficznego - inny jest efekt końcowy podchodząc od początku działania z konkretnym celem na uwadze. Podobnie dzieje się w każdym innym typie zleceń.

Porada: Jeśli chcesz się zdecydować na tradycyjny album fotograficzny nie rób tego - zamiast albumu wybierz książkę fotograficzną (!!!) Są one 1000 razy lepsze od albumów. Jeśli chcesz mieć album artystycznie-unikatowy to tylko wtedy wybór albumu ma sens.

Jak zamówić album? Najczęściej następuje to przy zamówieniu reportażu fotograficznego - ale jeśli chcesz zamówić album ze zdjęć które już posiadasz to wyślij email na adres: album@slubyfoto.com o treści oferta. Prześle Ci wtedy ofertę cenową na wykonanie albumów w różnych wersjach i konfiguracjach.

Oprawa artystyczna okładek

Oprawa okładek w wersji artystycznej. Obszywanie w futerko :) może być nawet różowe, grawerowanie, wszelkie artystyczne konstrukcje od pozłacania po postarzanie i nadawanie zabytkowego wyglądu… lub nowoczesności. Oprawa artystyczna jest w dużym stopniu uzależniona od zawartości albumu tak aby całość do siebie pasowała.

Formaty albumów

Nie oferujemy kwadratów. Album fotograficzny w wersji kwadratowej to obraza dla prezentacji fotograficznej :) Albumy są w formatach wynikających ze złotego podziału odcinka. Mogą mieć najmniejszy format od 20x30cm po dowolność wartość w proporcji 1:1,5 lub dla precyzyjnych 1:1,63. Albumy mogą też utrzymywać pożądane wartości numerologiczne.
line